Mar 06

Niezbędnik

Written by  3 comments

1. Kto może przyjechać?

Spotkanie jest adresowane do młodych ludzi. Przyjmujemy chętnych po pierwszej klasie gimnazjum. Górnej granicy wiekowej nie ma:D  

2. A osoby spoza diecezji zamojsko-lubaczowskiej też mogą?

Oczywiście:) Jeśli jesteście uważni, to zapewne zauważyliście, że  nawet zmieniliśmy nazwę spotkania: EXODUS MŁODYCH. Spotkanie Młodzieży w Diecezji Zamojsko Lubaczowskiej ( z akcentem na W :) 

3. Kiedy przyjechać?

Spotkanie rozpoczyna się we środę 1 lipca 2015 o godz 14.30. Zachęcamy, żeby przyjechać rano i rozbić namiot. Recepcja czynna będzie od godziny 8.30. Jeśli jesteś z daleka, możesz przyjechać również dzień wcześniej. Na miejscu będą już służby spotkania. Kończymy w sobotę ok. godz. 19.00.

4. Jak trafić?

W tym roku wyjątkowo Exodus Młodych przenosi się do Zamościa. Będziemy mieszkali na terenie OSiR Zamość, na obrzeżach Starego Miasta. Dokładny adres to: Królowej Jadwigi 8
Zamość. 

5. Jak się zarejestrować?

Poprzez stronę internetową. Będzie można zapisać się również na miejscu, ale prosimy, by ten sposób traktować tylko jako ostateczność. Przypominamy, że niepełnoletni muszą przywieźć wydrukowaną i podpisaną przez rodziców  zgodę na przyjazd. 

6. Exodus Młodych i spotkanie w sobotę z ojcem Johnem Bashoborą. Jak to wygląda?

Uczestnicy Exodusu Młodych będą mogli bedą mogli bez dodatkowych opłat uczestniczyć w rekolekcjach Jezus na Wschodzie. Warunkiem będzie uiszczenie opłaty za pobyt na Exodusie - 60 zł. Nie będzie możliwości darmowego wejścia na spotkanie z o. Johnem dla osób, które wykupią jednodniowe wejściówki na Exodus. 

7. Gdzie będziemy mieszkali?

Uczestnicy Spotkania Młodych mieszkają na polu namiotowym na terenie OSiR Zamość. Miejsce jest ogrodzone i bezpieczne. Trzeba zabrać ze sobą namiot, karimatę i śpiwór.  W nocy nie ma koedukacji tzn. dziewczęta śpią oddzielnie, chłopaki również. Porządku pilnują harcerze i specjalne służby. 

8. Nie mam swojego namiotu :( 

Dla tych, którzy nie mają swojego namiotu, za dodatkową opłatą 20 zł będą udostępniane duże namioty wojskowe. W każdym namiocie mieści sie ok. 8 łóżek polowych. Przewidujemy ponad 100 takich miejsc. Jeśli chcesz mieszkać w tym namiocie, koniecznie zaznacz tę opcję w formularzu rejestracji. 

9. Chciałbym przyjść tylko na niektóre punkty spotkania...

Nie ma problemu. Zapraszamy, kiedy będziesz chciał. Nie trzeba się rejestrować przez stronę www. Wystarczy zgłosić się do recepcji, gdzie po krótkiej rejestracji i wpłacie 20 zł otrzymasz specjalną opaskę na rękę, która umożliwi wejście na cały jeden dzień spotkania.   

10. Jak z jedzeniem? 

W tym roku zatroszczyliśmy się o firmę cateringową, która zaoferuje ciepłe i zimne posiłki w bardzo dobrej cenie.  Będziemy mieli do dyspozycji wielki namiot ze stolikami, gdzie będzie można spokojnie zjeść posiłki i duży wybór taniego i smacznego jedzenia. Dla chętnym przewidzieliśmy też darmowy wrzątek :)

11. Czy będzie można tam się umyć? 

Ośrodek zapewnia  natryski i ubikacje dla chłopców i dziewcząt.  Oprócz tego organizatorzy zapewniają przenośne ubikacje Toy-Toy na polu namiotowym. Zamówiliśmy również mobilne prysznice, tak by każdy mógł się umyć w miarę sprawnie:)

12. Co jeszcze warto wziąć? 

Pismo Święte, buty sportowe, różaniec, książeczkę do nabożeństwa, śpiewnik, albę lub komżę, legitymacja szkolna, notatnik, instrument muzyczny (dotyczy grających), coś od komarów i mrówek :D. Można wziąć coś od deszczu:) 

13. Ile trzeba zapłacić?

Prosimy przywieźć ze sobą 60 zł, które pokryje koszty materiałów, które otrzymacie (śpiewnik, smycze, identyfikator itp..). Jest to cegiełka na rozwój naszego spotkania młodych. 

14. Czy są jeszcze wolne miejsca? 

Są:) Rejestrujcie się!

15. Do kiedy można się rejestrować przez Internet?

Internetowe zgłoszenia zamykamy dzień przed Exodusem, tj. we wtorek 30 czerwca o godz. 22.00 :)

 

Rate this item
(16 votes)
Read 10486 times Last modified on piątek, 26 czerwiec 2015 19:24

3 comments

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Organizatorzy

  • Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
  • Fundacja Pamięć i Tożsamość w Lubaczowie
  • Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży JESTEM w Hrubieszowie 

Patronat honorowy

  • J. E. Ks. Bp Marian Rojek - biskup zamojsko-lubaczowski
  • Sz. P. Andrzej Wnuk - prezydent miasta Zamość

Patronat medialny

  • Katolickie Radio Zamość
  • Niedziela Zamojsko-Lubaczowska 
  • Skafander- Gazeta Akademicka

newsletter

 

Wpisz się, aby otrzymywać od nas powiadomienia na maila o najbliższych wydarzeniach